Szukaj na stronie:

Meble tapicerowane - druga młodość naszych mebli

Zakup własnego mieszkania zawsze jest nie lada przeżyciem. W końcu, po okresie długiego wynajmowania, możemy przeprowadzić się do własnego lokum, w którym wszelkie decyzje, dotyczące wystroju wnętrz są zależne wyłącznie od nas. Swoboda aranżacji dotyczy zarówno doboru mebli, jak i dodatków - jedynym ograniczeniem mogą być jedynie możliwości finansowe.

Skoro więc mamy zabrać się za urządzanie naszego pierwszego własnego mieszkania, decyzja o wyborze mebli musi być dobrze przemyślana. Jeśli nie stać nas na częste zmiany wystroju wnętrz, wybrane meble muszą być dobrej jakości, aby mogły nam służyć przez długie lata.

Źródłem inspiracji dla osób, które poszukują mebli, są bardzo często rozmaite magazyny, w których przedstawiane są najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Pomysłów można szukać także w salonach meblowych, gdzie przygotowywane są ekspozycje, mające pomóc w wyborze odpowiednich mebli i dodatków.

Salony meblowe są pierwszym miejscem, do którego udajemy się w poszukiwaniu mebli, choć coraz częściej zaczynamy korzystać z aukcji internetowych. Kupno używanych mebli przestaje być czymś wstydliwym - dzięki odpowiedniej ich renowacji możemy stworzyć niezwykle oryginalne aranżacje, których zazdrościć nam będą znajomi.

Podobnie rzecz się ma z zakupami na targach staroci. Coraz chętniej przetrząsamy też domowe strychy i piwnice, w których wiele rodzin przechowuje stare meble, już nieużywane, choć wciąż jeszcze w dobrym stanie, zostawione "na wszelki wypadek". Takie stare meble możemy z dobrym skutkiem powtórnie wykorzystać. Jak to jest możliwe?

Na fali czerpania z pomysłów aranżacyjnych sprzed kilku- a nawet kilkudziesięciu lat, znów przychylnie patrzymy na usługi tapicerskie. Dzięki nim możemy odświeżyć stare sofy, krzesła i fotele, dając im drugą młodość, jednocześnie tworząc wnętrza, których nie spotkamy w żadnym czasopismie wnętrzarskim.

W dzisiejszych czasach do wyboru jest wiele rozmaitych materiałów, które można wykorzystać do obicia. W sklepach dostępne są tkaniny szenilowe, żakardowe, skóra naturalna i ekologiczna, plusz, welur, jedwab. Występują w najróżniejszych kolorach, dostępne są zarówno te gładkie, jak i te, dekoracyjne, ze wzorami.

Nowoczesne meble tapicerowane są coraz bardziej praktyczne - materiały wykorzystywane do obicia są bardziej trwałe, odporne na zabrudzenia i blaknięcie pod wpływem słońca. Łatwiej je czyścić, mają bardziej zwartą strukturę, dzięki czemu nie przecierają się tak szybko, nawet przy codziennej eksploatacji.

Meble tapicerowane dają wiele możliwości - przy pomocy jednego tylko mebla i różnych materiałów obiciowych możemy dokonywać coraz to nowych aranżacji. Jednocześnie, dzięki takim meblom możliwe jest komponowanie całych pomieszczeń - materiały na obicia wykorzystywane mogą być także jako materiał na zasłony. W ten sposób możemy osiągnąć efekt harmonijnej całości, unikając tym samym niedopasowania koloru i wyglądu mebli do zasłonek.

Dla osób, które lubią częste zmiany, meble tapicerowane są najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, cena obicia nie jest niska, ale - dzięki usługom tapicerskim - nie musimy pozbywać się naszego ukochanego, wygodnego fotela tylko dlatego, że przetarł się materiał na oparciach. Widok "odświeżonego" mebla jest bezcenny.